Przejdź do treści
  • Kategorie
  • Ostatnie
  • Tagi
  • Popularne
  • Świat
  • Użytkownicy
  • Grupy
  • Strona startowa
Skórki
  • Jasny
  • Brite
  • Cerulean
  • Cosmo
  • Flatly
  • Journal
  • Litera
  • Lumen
  • Lux
  • Materia
  • Minty
  • Morph
  • Pulse
  • Sandstone
  • Simplex
  • Sketchy
  • Spacelab
  • United
  • Yeti
  • Zephyr
  • Ciemny
  • Cyborg
  • Darkly
  • Quartz
  • Slate
  • Solar
  • Superhero
  • Vapor

  • Domyślna (Cyborg)
  • Brak skórki
Zwiń
  1. Start
  2. Sesje future
  3. Komentarze
  4. Krzyk Pustki
Krzyk Pustki [18+]
KetharianK
Ketharian jako
Alien
Mistrz Gry
ReRebirthR
ReRebirth jako
Joshua Gleeson
BeetleB
Beetle jako
Marcus Holt
MaReenkM
MaReenk jako
Nadia Volkov
MarrrtM
Marrrt jako
Caleb Hannigan
GreKG
GreK jako
Siergiej Kalashnikov
PiołunP
Piołun jako
Elias Crowe
CyganC
Cygan jako
William Biscuit
Macabra78M
Macabra78 jako
Adam Nexus Mk 7
Davy KneeD
Davy Knee jako
Davy O'Collan
Arthur FleckA
Arthur Fleck jako
Delilah le Fey

Krzyk Pustki

Zaplanowany Przypięty Zablokowany Przeniesiony Komentarze
81 Posty 11 Uczestników 900 Wyświetlenia 2 Obserwuje
  • Najpierw najstarsze
  • Najpierw najnowsze
  • Najwięcej głosów
Odpowiedz
  • Odpowiedz, zakładając nowy temat
Zaloguj się, aby odpowiedzieć
Ten temat został usunięty. Mogą go zobaczyć tylko użytkownicy upoważnieni do zarządzania tematami.
  • GreKG Niedostępny
    GreKG Niedostępny
    GreK jako Siergiej Kalashnikov
    napisał(a) ostatnio edytowany przez
    #35

    Fajna kolejka. Aż szkoda będzie kogokolwiek zabijać.

    1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
    👍
    1
    • BeetleB Niedostępny
      BeetleB Niedostępny
      Beetle jako Marcus Holt
      napisał(a) ostatnio edytowany przez
      #36

      Holt - deklaracja 1. kolejki

      Rutynowy obchód, weryfikacja oględna statku i górników, weryfikacja sprzętu, wejście do mesy i picie kofeinowych szczyn.

      1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
      ♥
      1
      • PiołunP Niedostępny
        PiołunP Niedostępny
        Piołun jako Elias Crowe
        napisał(a) ostatnio edytowany przez
        #37

        A teraz widzę, że deklaracji nam trzeba. Zawarłem w poście, ale dla porządku:

        Elias - deklaracja 1. kolejki

        Rutynowe diagnozowanie powietrza, sprawdzanie działalności filtrów powietrza i aparatury podtrzymującej życie na statku. Do tego dwa kieliszki naparu, który nazwijmy "Specjałem Eliasa" oraz jeden syntetyczny papierosik. Modne spóźnienie, lecz bardzo krótkie, na odprawę. Ewentualnie przyjście na końcu zaraz przed.

        1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
        🆒
        2
        • KetharianK Niedostępny
          KetharianK Niedostępny
          Ketharian jako Alien
          Obsługa Moderator
          napisał(a) ostatnio edytowany przez Ketharian
          #38

          @beetle , dzięki za fabularkę oraz dokładnie taki szablon deklaracji w komentarzach, o jaki prosiłem. Mam tylko jeden drobiazg do korekty, bo pojawiło się nieporozumienie w temacie dodatkowych górników. Nie dość dobrze to podkreśliłem wcześniej, ale oni jeszcze do Was nie dołączyli, oni są na stacji orbitalnej w Borodino, w placówce Kellanda, gdzie podpisali kontrakty i teraz czekają na przylot kombajnu. Nie złego się nie stało, skasuj sobie ten akapit z oglądaniem ich kapsuł i będzie perfekt.

          Popieram postulat Gladina wzywający do zniszczenia 4-tej edycji WFRP!

          1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
          0
          • BeetleB Niedostępny
            BeetleB Niedostępny
            Beetle jako Marcus Holt
            napisał(a) ostatnio edytowany przez
            #39

            a, okey. Poprawione 😉

            1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
            🆒
            1
            • GreKG Niedostępny
              GreKG Niedostępny
              GreK jako Siergiej Kalashnikov
              napisał(a) ostatnio edytowany przez
              #40

              Taka luźna uwaga.
              Wymyśliłem dla Siergieja ksywę Sadza. Ɓyłoby fajnie, gdyby członkowie załogi, poza oczywiście służbistą kapitanem, tak się do niego zwracali.
              Jeśli wam to pasuje.

              1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
              🆒 👍
              2
              • CyganC Niedostępny
                CyganC Niedostępny
                Cygan jako William Biscuit
                napisał(a) ostatnio edytowany przez
                #41

                Wiliam - deklaracja 1.kolejki

                Po dłuższej chwili rozmyślania, idzie się ogarnąć i udaje się na miejsce zbiórki chwile przed jej rozpoczęciem.

                ReRebirthR 1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                0
                • CyganC Cygan

                  Wiliam - deklaracja 1.kolejki

                  Po dłuższej chwili rozmyślania, idzie się ogarnąć i udaje się na miejsce zbiórki chwile przed jej rozpoczęciem.

                  ReRebirthR Niedostępny
                  ReRebirthR Niedostępny
                  ReRebirth jako Joshua Gleeson
                  napisał(a) ostatnio edytowany przez
                  #42

                  Post dodany.
                  Wybaczcie ten usunięty, jeszcze ogarniam forumowy interfejs. Życzę wszystkim aby dożyli do końca 🙂

                  Joshua - deklaracja 1.kolejki

                  Przegania kota, pomaga Nadii, idzie na miejsce zbiórki.

                  1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                  1
                  • KetharianK Niedostępny
                    KetharianK Niedostępny
                    Ketharian jako Alien
                    Obsługa Moderator
                    napisał(a) ostatnio edytowany przez
                    #43

                    Szanowni, oto dzień 01.06.26 i dobrze sobie tę datę zapamiętajcie, albowiem właśnie dzisiaj do stołu podano i znamy też finalne menu, bo wszyscy zadeklarowani w rekrutacji gracze wrzucili do wczoraj swoje posty. Tym samym pierwsza kolejka zostanie zamknięta i teoretycznie mam teraz dwa dni na wprowadzenie Was do drugiej.

                    I tutaj pojawił się pewien kłopot, dla którego już znaleźliśmy rozwiązanie. Jaki kłopot? Teoretycznie teraz powinniśmy najpierw rozegrać scenę dla trzech graczy na mostku, a dopiero potem wspólną scenę dla wszystkich w kantynie, co najpewniej oznaczałoby jeszcze tydzień czekania na możliwość gry dla siedmiu postaci w kantynie. Aby tego uniknąć, po cicho i bez rozgłosu rozegraliśmy mostek w czwórkę (ja. Marrrt, GreK i Davy) w gdocu w międzyczasie, w oczekiwaniu na ostatnie posty pierwszej kolejki. Tym samym w wątku sesji, dzisiaj lub jutro, najpierw znajdziecie cztery szlifowane jeszcze posty dla kolejki 1.5, a następnego dnia post otwierający spotkanie w kantynie, gdzie wrócicie już wszyscy do wspólnej gry. W/w graczom chciałbym w tym miejscu podziękować za wzorową kooperację w przerobieniu kolejki 1.5.

                    P.S. @rerebirth , kapitan Hannigan może wiele wybaczyć, ale plotki sugerują, że już kilku załogantów wyrzucił przez śluzę za przejawy niechęci wobec kota…

                    Popieram postulat Gladina wzywający do zniszczenia 4-tej edycji WFRP!

                    1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                    😿
                    5
                    • GreKG Niedostępny
                      GreKG Niedostępny
                      GreK jako Siergiej Kalashnikov
                      napisał(a) ostatnio edytowany przez
                      #44

                      Sadza. Deklaracja 2. kolejki

                      • poparcie Holta w kwestii skanu kapsuły przed przejęciem
                      • sprawdzenie stanu manipulatorów
                      • Adam: sprawdzenie procedur dekontaminacji
                      • Adam: podrzucić zestaw ratunkowy do śluzy
                      • Wszyscy: expect the unexpected
                      1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                      🆗
                      2
                      • Davy KneeD Online
                        Davy KneeD Online
                        Davy Knee jako Davy O'Collan
                        napisał(a) ostatnio edytowany przez Davy Knee
                        #45

                        Davy O'Collan. Deklaracja 2. kolejki

                        • zgoda na rejestracje broni
                        • zgoda na dodatkowe środki ostrożności w stosunku do kapsuły i strefy wydarzenia
                        • w drodze na mostek, wzięcie z kajuty broni osobistej .357 Magnum
                        • na mostku - rejestracja broni u Holta z prośbą o pozwolenie na jej jawne noszenie do wyjaśnienia sytuacji
                        • na mostku - przygotowanie wariantów wektora podejścia i oczekiwanie na rozkazy
                        1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                        1
                        • PiołunP Niedostępny
                          PiołunP Niedostępny
                          Piołun jako Elias Crowe
                          napisał(a) ostatnio edytowany przez Piołun
                          #46

                          Elias Crowe. Deklaracja 2. kolejki

                          • chilowanie i odczyt danych przy kawce i fajeczce
                          • przekazanie wyników kapitanowi
                          1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                          1
                          • KetharianK Niedostępny
                            KetharianK Niedostępny
                            Ketharian jako Alien
                            Obsługa Moderator
                            napisał(a) ostatnio edytowany przez
                            #47

                            Czytając Wasze bieżące posty zastanawiam się jednocześnie nad wariantami podjęcia kapsuły na pokład Kardashiana. Pierwszym jest wzmiankowana już śluza na którejś z burt kombajnu. Po przyjęciu odpowiednio bliskiej pozycji kapsuła zostanie złapana magnetycznym manipulatorem i dociśnięta swoim lukiem do śluzy. Jeśli ktoś z Was wejdzie do niej wcześniej, będziecie mogli dokonać własnoręcznego otwarcia kapsuły, a jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze macie opcję jej odstrzelenia w kosmos. Drugim wariantem jest podjęcie kapsuły do hangaru statku, który jest w tej chwili pusty. Musicie poddać go dehermetyzacji i nie od rzeczy byłoby wyłączyć wcześniej generatory sztucznej grawitacji, żeby kombajn mógł płynnie „połknąć” kapsułę bez jej zderzenia z podłogą (bo to nie sterowany przez kogoś prom, tylko dryfująca bryła hermetycznego metalu).

                            Ubiegając pytania, macie na pokładzie mnóstwo skafandrów próżniowych.

                            Popieram postulat Gladina wzywający do zniszczenia 4-tej edycji WFRP!

                            1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                            1
                            • GreKG Niedostępny
                              GreKG Niedostępny
                              GreK jako Siergiej Kalashnikov
                              napisał(a) ostatnio edytowany przez
                              #48

                              I tak nas wszystkich zabijesz, więc nie ma z aczenia 😛
                              Siergiej przychyli się do pomysłu, który już padł (od Davyego?) — główny hangar. Więcej miejsca, lepsza możliwość scanu, kontroli, manipulacji.

                              1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                              2
                              • Davy KneeD Online
                                Davy KneeD Online
                                Davy Knee jako Davy O'Collan
                                napisał(a) ostatnio edytowany przez Davy Knee
                                #49

                                Ja jestem otwarty na oba warianty. Hangar wydaje się łatwiejszy do ogarnięcia bo można od razu wyjąć kogoś i mu udzielić pomocy, zbadać kapsułę itd. Ale z drugiej strony biorąc pod uwagę, że może być zaminowana, że nie wiadomo co w środku to lepiej mieć ją za burtą . Więc ocena ryzyka musi być dokonana - np po analizie wizualnej jak będziemy bliżej …

                                GreKG 1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                3
                                • Davy KneeD Davy Knee

                                  Ja jestem otwarty na oba warianty. Hangar wydaje się łatwiejszy do ogarnięcia bo można od razu wyjąć kogoś i mu udzielić pomocy, zbadać kapsułę itd. Ale z drugiej strony biorąc pod uwagę, że może być zaminowana, że nie wiadomo co w środku to lepiej mieć ją za burtą . Więc ocena ryzyka musi być dokonana - np po analizie wizualnej jak będziemy bliżej …

                                  GreKG Niedostępny
                                  GreKG Niedostępny
                                  GreK jako Siergiej Kalashnikov
                                  napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                  #50

                                  @Davy-Knee napisał:

                                  Więc ocena ryzyka musi być dokonana - np po analizie wizualnej jak będziemy bliżej …

                                  Słuszna uwaga. Mozemy podjąć decyzję gdy będziemy bliżej i ją przeskanujemy? Mozemy coś wysłać na jej spotkanie? Jakiegoś drona zwiadowczego?

                                  1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                  0
                                  • MarrrtM Niedostępny
                                    MarrrtM Niedostępny
                                    Marrrt jako Caleb Hannigan
                                    napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                    #51

                                    Też się skłaniałem ku przyjęciu hangarem. To był zresztą oryginalny pomysł. Ale MG stwierdził, że jest obarczony większym ryzykiem technicznym. Zatem Caleb wiedząc to asekuracyjnie wybiera śluzę boczną. Zresztą podoba mu się pomysł awaryjnego odstrzelenia kapsuły w razie gdyby znajdował się tam kse... pirat:) czego z hangaru nie zrobimy szybko.

                                    Oczywiście na ostateczną decyzję przyjdzie czas gdy otrzymamy wyniki od Crowe'a.

                                    Chciałbym odpisać odpowiedź kapitana na wnioski po komplecie odpisów. Tak to dotyczy także młodego archeologa:)

                                    1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                    1
                                    • Davy KneeD Online
                                      Davy KneeD Online
                                      Davy Knee jako Davy O'Collan
                                      napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                      #52

                                      @marrrt napisał: To był zresztą oryginalny pomysł. Ale MG stwierdził, że jest obarczony większym ryzykiem technicznym.

                                      Daj spokój kapitanie - Kardasjanka i ja poradzimy sobie z oboma rozwiązaniami...

                                      1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                      😊
                                      1
                                      • KetharianK Niedostępny
                                        KetharianK Niedostępny
                                        Ketharian jako Alien
                                        Obsługa Moderator
                                        napisał(a) ostatnio edytowany przez Ketharian
                                        #53

                                        Przechwycenie kapsuły za pomocą hangaru ma sporą przewagę nad śluzą w temacie swobody działania, bo hangar zapewnia znacznie większą przestrzeń bez ryzyka stłoczenia zbyt wielu osób w jednym miejscu. Technicznie widzę to tak: dehermetyzujecie hangar, otwieracie wrota, wyłączacie sztuczną grawitację. Pilot bardzo starannie manewruje Waszym kolosem i „połyka” kapsułę. Następnie zamykacie wrota i powoli podnosicie parametry sztucznej grawitacji ściągając kapsułę na podłogę hangaru. I następnie wpompowujecie do środka powietrze, otwieracie wewnętrzny właz hangaru i wchodzicie do wnętrza pomieszczenia mając swobodny dostęp do kapsuły i szerokie pole manewru, którego na pewno będzie Wam brakowało w śluzie burtowej. Jest tu też oczywiście kilka wariantów operacji jak na przykład wejście do hangaru w skafandrach jeszcze przed dehermetyzacją i dokonanie oględzin kapsuły w środowisku pozbawionym tlenu bądź cokolwiek innego wpadnie Wam do głowy.

                                        Dzisiaj ostatni dzień kolejki, a @marrrt musi jeszcze wrzucić posta będącego jej podsumowaniem, więc jeśli do późnego wieczora nikt nie odpisze, przyjmujemy, że brakujące odpisy oznaczają niemą akceptację dla słów kapitana i pałeczka przejdzie w ręce Marrrta.

                                        I teraz plan dla 3. kolejki. Pierwotnie miałem zamiar wykorzystać ją do opisu przejęcia i otwarcia kapsuły, ale ponieważ przezornie deklarujecie różne akcje opóźniające podanie obiadu, zrobimy tak. Otworzę tę kolejkę postem z mostku zawierającym komplet ewentualnych informacji, jakie możecie zdobyć poprzez skanery / optykę statku. Następnie proponuję, aby kapitan zadeklarował finalny plan przejęcia kapsuły, czy to fabularnie czy technicznie w komentarzach. Następnie ja dorzucę jeszcze jeden post MG rozliczający tę operację (bo na pewno będą jakieś mechaniczne rzuty) i potem będziecie mogli już normalnie pisać swoje wstawki, a ja w przedziale czasu czwartek-poniedziałek udam się w rozjazdy owocujące mniejszą niż zazwyczaj aktywnością.

                                        I jedna ważna kwestia mechaniczna - przez wzgląd na dotychczasowe okoliczności wszyscy biologiczni bohaterowie, bez względu na życiowe doświadczenia, przebyte szkolenia i twarde charaktery, otrzymują po jednej kostce Stresu! Android na otarcie łez otrzymuje puszkę lubrykantu do smarowania serwokolan. Dla celów gry specyfik ten nie ma żadnego konkretnego zastosowania, ale pomyślałem, że Macabra mógłby się poczuć niekomfortowo widząc, że wszyscy coś dostali, a on nie, stąd taki właśnie prezent!

                                        Popieram postulat Gladina wzywający do zniszczenia 4-tej edycji WFRP!

                                        1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                        2
                                        • ReRebirthR Niedostępny
                                          ReRebirthR Niedostępny
                                          ReRebirth jako Joshua Gleeson
                                          napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                          #54

                                          Wybaczcie późny post. Miał być wcześniej, ale się pokomplikowało.

                                          Joshua Gleeson. Deklaracja 2. kolejki

                                          • wykonuje diagnostykę w hangarze
                                          • zanosi licznik na mostek i wręcza Siergiejowi
                                          • idzie do kantyny
                                          • zaczepia po drodze Adama, wyraźnie zaniepokojony
                                          • w kantynie zamawia posiłek
                                          1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                          1

                                          Hello! It looks like you're interested in this conversation, but you don't have an account yet.

                                          Getting fed up of having to scroll through the same posts each visit? When you register for an account, you'll always come back to exactly where you were before, and choose to be notified of new replies (either via email, or push notification). You'll also be able to save bookmarks and upvote posts to show your appreciation to other community members.

                                          With your input, this post could be even better 💗

                                          Zarejestruj się Zaloguj się
                                          Odpowiedz
                                          • Odpowiedz, zakładając nowy temat
                                          Zaloguj się, aby odpowiedzieć
                                          • Najpierw najstarsze
                                          • Najpierw najnowsze
                                          • Najwięcej głosów


                                          • Zaloguj się

                                          • Nie masz konta? Zarejestruj się

                                          • Aby wyszukiwać zaloguj się lub zarejestruj.
                                          Powered by NodeBB Contributors
                                          • Pierwszy post
                                            Ostatni post
                                          0
                                          • Kategorie
                                          • Ostatnie
                                          • Tagi
                                          • Popularne
                                          • Świat
                                          • Użytkownicy
                                          • Grupy
                                          • Strona startowa