Przejdź do treści
  • Rekrutacje do sesji RPG.

    37 1k
    37 Tematy
    1k Posty
    KetharianK
    Chciałbym rekomendować tę sesję wszystkim zainteresowanym światem ZC; sam biorę udział w tej przygodzie i bardzo ją sobie chwalę.
  • Sesje RPG wszystkich edycji systemu Warhammer oraz osadzone w jego uniwersum.

    20 2k
    20 Tematy
    2k Posty
    Pipboy79P
    Tura 46 - 2521.05.05; fst; przedpołudnie Oki, no to mamy kolejną turę Ciąg dalszy scen w "Leśnym dzbanie" Termin na odpis powiedzmy do pt. 06.19. Stan HP Tobias 15/15 (s.zdrowy) Stefan 12/12 (s.zdrowy) Duivel 12/12 (s.zdrowy) Stan PD Duivel 15 PD za szybki post Duivel 5 PD za opis dwóch pomocników Duivela Duivel 10 PD za opis pobojowiska w zajeździe Duivel 10 PD za opis sceny w zajeździe Duivel 10 PD za współpracę z innym BG przy krasnoludzie i tropach Stefan 10 PD za terminowy post Stefan 5 PD za opis scenki w obozie Stefan 10 PD za scenki przy wozach Stefan 10 PD za opis pobojowiska w zajeździe Stefan 10 PD za scenkę w zajeździe Stefan 10 PD za współpracę z innymi BG przy ziemiance i krasiu Stefan 10 PD za użycie mikstury leczącej na krasiu Tobias 10 PD za terminowy post Tobias 5 PD za scenkę w obozie Tobias 5 PD za scenkę przy wozach Tobias 5 PD za opis pobojowiska w zajeździe Tobias 10 PD za scenkę w zajeździe Razem: Tobias 310 + 35 = 345 PD Stefan 40 + 65 = 105 PD (miniony po 55 PD) Duivel 435 + 50 = 485 PD Stan PZ Tobias 375 PZ Stefan 18 PZ Duivel 40 PZ Oki, to w retropsekcji, Stefan uzyskał https://orokos.com/roll/1075405 97 na przekonywania Stefana do odciągnięcia wozów i końskiej padliny z wozu. Wyszła sp.por czyli kategoryczne nie. W zajeździe zeszło na razie ze 2-3 kwadranse (pacierze). Na to łażenie po pobojowisku, przeszukiwanie ziemianek, rozmowy, leczenie krasnoluda. Na koniec mojej scenki, jest ok 1-2 h do południa i ok 9-11 h pełnego dnia. Według Thiemo do miasta jest ze 2-3 pacierze marszu (ok 30-45 min). Tobias z Wieslerami odkryli w ziemiance dwie osoby. Melindę jaka tu pracowała jako kelnerka i Jorge Schwarza - poborcę podatkowego. Jorge nie wzbudził sympatii Hochlandczyków więc rozważają czy by go nie załatwić i nie wziąć jego geldów. Jest szansa, że to zrobią. Stefan użył mikstury leczącej aby uzdrowić krasnoluda. Dzięki czemu kraś miał 5/18 HP (s.poważny; mod -20). Test leczenia wyszedł na du.por czyli +0 HP. Czyli test się ie udał i nie przywrócił żadnych HP. Na koniec posta Kadrin jest w s.ciężkim (mod -20). Jest przytomny, może się poruszać ale jest mocno osłabiony. Pod koniec sceny wiele osób atakuje Kolesnikowa swoimi prośbami/pytaniami. Więc jest nieco nimi przytłoczony. Ogólnie Kolesnikow dąży aby jak najszybciej wznowić marsz do miasta bo to jesg główne zadanie zwiadowców. Ale jeszcze na ten moment się nie zdecydował na ten ruch. W tej turze bym chciał aby w Waszych postach było: Czy BG przystaje na propozycję łuczników aby zrobić z Jorge porządek i przywłaszczyć sobie jego mienie. Jak BG reaguje na słowa Melindy o hałasach z lasu jakie słyszała rano (trzeba by pójść w las a więc kolejny pacierz przynajmniej). Co BG radzi zrobić z Kadriem? Ludzie mają SZY 4, krasie 3, ranny Kadrnin 2. Więc jak go zabrać to będzie spowalniał całą grupę. Czy zostawić na miejscu. Oki, chyba z mojej strony to tyle. Jak jakieś pytania czy coś nie jest klarowne to dajcie znać
  • Sesje systemów rodziny D20, to jest wszystkich edycji D&D, Pathfindera, D20 Modern i podobnych.

    13 711
    13 Tematy
    711 Posty
    TomaszKT
    Ballo zmarszczył brwi widząc tłuszczę. I wyobrażając sobie co może z tego wyniknąć. Połamane kości, cierpienie, śmierć nawet. Za mnie - rzucił szybko do czarodziejów, uczonych i reszty niebojowych, acz przydatnych osób. Odlożył na bok Brzemię i uderzył pięścią o posadzkę, gotując się by przejąć atak, o ile przyjdzie w ich stronę. Nie zamierzał nikogo zabijać, wystarczy że powstrzyma, przewróci, ostatecznie ogłuszy. W końcu to tylko zdesperowani ludzie.
  • Sesje RPG systemów Świata Mroku, wszystkich edycji, w tym Chronicles of Darkness.

    14 350
    14 Tematy
    350 Posty
    AbishaiA
    Post wrzucony a w nim pierwszy z kawałków związanych z listami gończymi. Pozostałe fragmenty pojawią się z czasem na docu, wraz z rozwojem sytuacji. Na razie inicjatywa jest po stronie waszych postaci. To jak zagospodarujecie wieczór i poranek i... jak oraz kiedy zjawicie się przed biurem szeryfa, zależy od was.
  • Sesje systemów nie posiadających własnych kategorii rozgrywające się w realiach fantasy.

    8 573
    8 Tematy
    573 Posty
    KaworuK
    Eris siedziała cicho i udawała, że pije. Podejrzewała, że arystokrata chce ich wszystkich upić, w sobie tylko znanym celu, więc gdy podnosiła szklankę ze śliwowicą, napój spotykał tylko jej ciasno zaciśnite usta. - Tu chodzi o... małżeństwo, a nie niewolnictwo - czuła się w obowiązku wyjaśnić swojej towarzyszce, która być może tego nie rozumiała.
  • Dział na sesje systemów nie posiadających własnych kategorii rozgrywające się w światach przyszłości lub uniwersach doń nawiązujących, miejsce na Cyberpunk, Gwiezdne Wojny, światy postapokaliptyczne czy science fiction.

    12 831
    12 Tematy
    831 Posty
    NanatarN
    Panie Mistrzu, koledzy, poszło, a temu nie od razu bom urobion. Następny odpis raczej najszybciej w czwartek. Teraz taka sprawa techniczna: Kusi mnie żeby zrobić test Umiejętności Przywódczych. Chciałbym tylko, żeby nie zostało to niewłaściwie odebrane. W sumie taki test powinno się głównie robić na sojusznikach. No ale nie chciałbym, żeby ktoś się poczuł zobligowany do gry zgodnego z testem. Że kogoś do czegoś przymuszam. Lubię przymuszać, ale nie w grach towarzyskich. Druga sprawa to satelita okolicy? jak to wygląda MG? W sumie można to nagrać i puścić news.
  • Sesje w pozostałych wydawanych systemach oraz autorskich.

    18 1k
    18 Tematy
    1k Posty
    KaworuK
    Misja Adama - Słońce - zaczął Adam delikatnie - Nie jesteś zlą wiedźmą i nie musisz w sobie niczego zmieniać. Żadne z nas nie myśli o Tobie w taki sposób w jaki myślisz, że myślimy. Serio. Jesteś naszą przyjaciółką i tylko to się liczy. - Ale jeśli dalej chcesz to lekarstwo, to zrozumiem - westchnął - Tylko... jesteś pewna, że to bezpieczne? Opieka nad dziećmi Gdy zgasło światło, Adam chwycił latarkę i poświecił po pomieszczeniu - Okej, bez paniki, to tylko brak prądu - powiedział spokojnie - Nie ma się czego bać, naprawdę.
  • Miejsce dyskusji o RPG i systemach wszelakich.

    21 272
    21 Tematy
    272 Posty
    GladinG
    To ja robię kontrpropozycję na faszerowanego szczura! Krfafa polefka Porcji: dużo. Składniki: garnek wody, kubek krfi, 2 łyszki ocetu, łyszka cukieru, mienso jakoweś i kości, ile siem uda znaleść. Działanie: inni majom z ciebie polefkem! Przygotowanie: rozpal polano grube jak goblin i wstaw kocioł wody. Wrzuć mienso jakoweś, mogom też być kości. Kref osobno wymieszaj z octem i cukierem w kubku, ino nie podjadaj za dużo. Gdy polano siem bendzie kończyć palić, wlewaj powoli to z kubka do garnka, ino mieszaj, coby siem nie popsuło. Informacje dla MG: łączny czas przygotowania: 2h, zamiast octu można użyć słabego kwasu, na K3 godzin czasu rzeczywistego: +10 do Ogd i umiejętność błaznowanie. Ocet japkowy Porcji: wara! To nie do żarcia! Składniki: japka, trochem cukru, jeśli jest, resztki z produkcji poprzedniego ocetu, jeśli som. Działanie: wykrencajonce mordem. Przygotowanie: Ciepnonć łyszkem cukieru do kubka wody, zabełtać, aż cukier zniknie. Japka potraktować tak, jak orki traktujom snotlingi, a potem jeszcze zalać wodom, coby nie wystawały. Wlać wodem ze zniknientym cukierem. Jak jest resztka z produkcji poprzedniego ocetu, to też wlać. Przykryć szmatom, coby nic nie wpełzło. Zostawić w bezpiecznym miejscu. Oznakować nowonarodzone snotliniątko i jak podrośnie i nauczy siem chodzić to znaczy, że ocet jest gotowy. Dla pewności oznakować kilka snotliniątek, bo jedno może siem zgubić. Informacje dla MG Ocet może być składnikiem innych potraw (patrz: Krwawa polewka). Jabłka należy pokroić, zmiażdżyć, wycisnąć z nich sok, etc., przed zalaniem. Ocet będzie gotowy po jakiś 4-8 tygodniach, akurat tyle czasu, by snotliński noworodek nauczył się chodzić. @Stalowy, @Dhratlach - jak tam z myśleniem po snotlingowemu?
  • Informacje o konwentach, zlotach i innych wydarzeniach.

    20 56
    20 Tematy
    56 Posty
    KrakovK
    [image: aZtzTLJ.png] SkierCon 2026 Kiedy? 24-26.07.2026 (piątek - niedziela) Gdzie? Skierniewice Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach (ul. Reymonta 33) Za ile? 69,00 zł (w preakredytacji) SkierCon to kraina serkiem i jogurtem płynąca, do której w ostatni weekend lipca zjeżdżają się wędrowcy z bliska i z daleka. Ogromna drużyna śmiałków zbiera się, by przeżywać wspólne przygody, stawiać czoła wyzwaniom dla ciała i dla umysłu, uczyć się od Mędrców i odkrywać prawdziwą magię. Znajdziesz u nas wszystko to, czego potrzebujesz od wymarzonego konwentu i jeszcze szczyptę czarów do tego. Na SkierConie znajdziesz: prelekcje, na których pasjonaci opowiadają o swoich zajawkach; merch od rękodzielników i wystawców; dobrą szamę w strefie gastro; strefy plenerowe i dedykowane grom (np. retro gaming); a przede wszystkim - wspaniałych ludzi, którzy oddali kawałek swojej duszy fantastycznym dziełom! WWW: https://skiercon.pl/ https://www.facebook.com/events/887271400885709
  • Sprawy forum, techniczne, społeczne, jego organizacji oraz przyszłości.

    16 432
    16 Tematy
    432 Posty
    GreKG
    Jestem ciekawy feedbacku innych graczy. Ciekawy pomysł.
  • Luźne rozmowy na tematy wszelakie.

    13 234
    13 Tematy
    234 Posty
    KrakovK
    Gratis, czyli uczciwie: do 15.06 - Wild Terra 2: New Lands - Steam do 18.06 - Warhammer 40,000 : Speed Freeks
  • Miejsce na dzieła naszych użytkowników, czy to literackie, graficzne czy nawet muzykę i film. Zapraszamy do dzielenia się.

    10 85
    10 Tematy
    85 Posty
    DeklineD
    Generalnie robisz takie błędy, ale nie jakoś bardzo często.
  • Oficjalny kanał Discord forum Rolltelling.

Patronat

Tryb hardkora

Ostatnie posty

  • Ballo zmarszczył brwi widząc tłuszczę. I wyobrażając sobie co może z tego wyniknąć. Połamane kości, cierpienie, śmierć nawet.

    Za mnie - rzucił szybko do czarodziejów, uczonych i reszty niebojowych, acz przydatnych osób. Odlożył na bok Brzemię i uderzył pięścią o posadzkę, gotując się by przejąć atak, o ile przyjdzie w ich stronę. Nie zamierzał nikogo zabijać, wystarczy że powstrzyma, przewróci, ostatecznie ogłuszy. W końcu to tylko zdesperowani ludzie.
    czytaj więcej

  • Misja Adama

    - Słońce - zaczął Adam delikatnie - Nie jesteś zlą wiedźmą i nie musisz w sobie niczego zmieniać. Żadne z nas nie myśli o Tobie w taki sposób w jaki myślisz, że myślimy. Serio. Jesteś naszą przyjaciółką i tylko to się liczy.

    - Ale jeśli dalej chcesz to lekarstwo, to zrozumiem - westchnął - Tylko... jesteś pewna, że to bezpieczne?

    Opieka nad dziećmi

    Gdy zgasło światło, Adam chwycił latarkę i poświecił po pomieszczeniu - Okej, bez paniki, to tylko brak prądu - powiedział spokojnie - Nie ma się czego bać, naprawdę.

    czytaj więcej

  • Eris siedziała cicho i udawała, że pije. Podejrzewała, że arystokrata chce ich wszystkich upić, w sobie tylko znanym celu, więc gdy podnosiła szklankę ze śliwowicą, napój spotykał tylko jej ciasno zaciśnite usta.

    - Tu chodzi o... małżeństwo, a nie niewolnictwo - czuła się w obowiązku wyjaśnić swojej towarzyszce, która być może tego nie rozumiała.

    czytaj więcej

  • Hm... powinienem na coś rzucić, jak chcę pomoc tego japońskiego pułkownika? 😉

    EDIT; Teraz patrzę na moją KP i ... chryste, nie mam żadnej umiejętności społecznej xD Niedopatrzenie xD

    czytaj więcej

Ostatnio zarejestrowani

Online

9

Online

125

Użytkownicy

216

Tematy

8.0k

Posty