Przejdź do treści
  • Kategorie
  • Ostatnie
  • Tagi
  • Popularne
  • Świat
  • Użytkownicy
  • Grupy
  • Strona startowa
Skórki
  • Jasny
  • Brite
  • Cerulean
  • Cosmo
  • Flatly
  • Journal
  • Litera
  • Lumen
  • Lux
  • Materia
  • Minty
  • Morph
  • Pulse
  • Sandstone
  • Simplex
  • Sketchy
  • Spacelab
  • United
  • Yeti
  • Zephyr
  • Ciemny
  • Cyborg
  • Darkly
  • Quartz
  • Slate
  • Solar
  • Superhero
  • Vapor

  • Domyślna (Cyborg)
  • Brak skórki
Zwiń
  1. Start
  2. Sesje Warhammer
  3. Komentarze
  4. [WFRP 2ed] Bögenhafen - komentarze
Bögenhafen
DeklineD
Dekline jako
Złośliwość losu
Mistrz Gry
SantorineS
Santorine jako
Ulrich Rotzniesser
Niekatywny
WiredW
Wired jako
Marcus Funke
Niekatywny
SeachS
Seach jako
Modi Wagner
Niekatywny
MortarelM
Mortarel jako
Mały Kurt vel Knut
MarrrtM
Marrrt jako
Ergo Sum
KermK
Kerm jako
Oswald Braun
KetharianK
Ketharian jako
Hieronim Bosch
JhnWJ
JhnW jako
Ulrich (von) Guttenluft
ZellZ
Zell jako
Nadja Schmidt

[WFRP 2ed] Bögenhafen - komentarze

Zaplanowany Przypięty Zablokowany Przeniesiony Komentarze
wfrp 2edkrótkie odpisysurvivalbögenhafen
545 Posty 11 Uczestników 4.7k Wyświetlenia 3 Obserwuje
  • Najpierw najstarsze
  • Najpierw najnowsze
  • Najwięcej głosów
Odpowiedz
  • Odpowiedz, zakładając nowy temat
Zaloguj się, aby odpowiedzieć
Ten temat został usunięty. Mogą go zobaczyć tylko użytkownicy upoważnieni do zarządzania tematami.
  • MarrrtM Niedostępny
    MarrrtM Niedostępny
    Marrrt jako Ergo Sum
    napisał(a) ostatnio edytowany przez
    #528

    @dekline Ergo mimo ciekawej dygresji o instrumentariuszce Heldze jest ciekaw jakież to inne przybytki sąsiadują z felczernią i czy są otwarte (tak - zapuka i pociągnie za klamkę. W razie gdyby kto wewnątrz kazał mu spi@#/!€, grzecznie posłucha). Interesuje go szaber.

    1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
    0
    • DeklineD Niedostępny
      DeklineD Niedostępny
      Dekline jako Złośliwość losu
      Obsługa Moderator
      napisał(a) ostatnio edytowany przez
      #529

      Przeważnie domy, ale też kilka pomniejszych zakładów. Nie, złotnika tam nie ma.

      Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

      1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
      0
      • KetharianK Niedostępny
        KetharianK Niedostępny
        Ketharian jako Hieronim Bosch
        Obsługa Moderator
        napisał(a) ostatnio edytowany przez
        #530

        Ładnie ładnie - jak Hieronim chciał rabować kufry ze złotem z posterunków mytników to było och i ach, a tu proszę, jakie bezceremonialne szperanie po cudzych domach - pewnie w szczerej chęci niesienia pomocy, huh? 😏

        Popieram postulat Gladina wzywający do zniszczenia 4-tej edycji WFRP!

        1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
        0
        • MarrrtM Niedostępny
          MarrrtM Niedostępny
          Marrrt jako Ergo Sum
          napisał(a) ostatnio edytowany przez
          #531

          Ależ Ergo w żadnym poście złotu nie odmówił! I w ogóle co to za słowo "rabować". "Rabunek" byłby wtedy gdyby komuś coś zabierali. A Ergo przywłaszczyłby sobie tylko bezpańskie:) To się nazywa gospodarność, bo niczyje to zaraz zmarnieje i w ogóle.

          1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
          😂
          1
          • DeklineD Niedostępny
            DeklineD Niedostępny
            Dekline jako Złośliwość losu
            Obsługa Moderator
            napisał(a) ostatnio edytowany przez
            #532

            Panie i Panewki, dziś koło 13 znajdę czas na psota, jeśli ktoś coś do tego czasu to proszę bardzo.

            Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

            1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
            0
            • ZellZ Niedostępny
              ZellZ Niedostępny
              Zell jako Nadja Schmidt
              Moderator Obsługa
              napisał(a) ostatnio edytowany przez
              #533

              W domu będę po 12 to tam cokolwiek wrzucę.

              Writing is a socially acceptable form of schizophrenia.

              1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
              0
              • KetharianK Niedostępny
                KetharianK Niedostępny
                Ketharian jako Hieronim Bosch
                Obsługa Moderator
                napisał(a) ostatnio edytowany przez
                #534

                Miałem w planach odpisać dzisiaj wieczorem, ale niech to nie zatrzymuje odpisu MG, mogę wrzucić retrospekcję już po następnej aktualizacji fabuły.

                Popieram postulat Gladina wzywający do zniszczenia 4-tej edycji WFRP!

                1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                0
                • DeklineD Niedostępny
                  DeklineD Niedostępny
                  Dekline jako Złośliwość losu
                  Obsługa Moderator
                  napisał(a) ostatnio edytowany przez
                  #535

                  Fanty ze światyni:

                  • Żarcie dla 7 ludzi na 5 dni - Nosi Kurt
                  • Świątynny Glejt - trzyma Hieronim
                  • Kusza standardowa S4, 18 bełtów - Przygarnięte przez Oswalda
                    (btw drugą kusze ma dalej Ergo, a nie Zell - bo juz sie pokręciło troche)
                  • Włócznia S, szybki, rzucana - przypisałem Hieronimowi, lepsze staty niz obecna broń biała
                  • Włócznia S, szybki, rzucana - przypisałem również Oswaldowi, lepsze staty niz obecna broń biała
                    Cecha rzucana to moze niezbyt precyzyjne określenie. To jest dalej zwykla standardowa włócznia, chciałem tylko zaznaczyć że można jej użyć jako broni jednoręczniej lub z US (bez koniecznosci posiadania zdolności rzucana)

                  Umiejscowienie BG i NPC oraz akcje:

                  • Ergo oraz Linda - przeciwna strona ulicy, niejako tyłem do reszty druzyny, grzeczne przeszukanie
                  • Oswald - gabinet, przeszukiwanie dla lepszych ubrań
                  • Ulrich - przeszukiwanie, dla lekarstw i kasy
                  • Zell - przeszukiwanie, dla rzeczy codziennych
                  • Kurt - brak deklaracji miejsca, zostaje na czatach - na podstawie poprzednich deklaracji, gdzie zawsze chroni drużynę
                  • Hieronim - brak deklaracji w ogóle, zostaje z Kurtem na czatach - na podstawie poprzednich deklaracji, gdyż przecież brzydzi sie szabrem bo jest przecie niewinny; no i jest z Kurtem.
                  • Mur/płot znajduje sie za warsztatem Ulricha, tak jak by na jego tyłach, póżniej jest ulica i wejście do kamienicy do której wszedł Sum oraz Linda. Rząd budynków Ulricha oraz Suma jest ustawiony wejściem do siebie

                  Fanty z tej tury:

                  • 2 x 0,5 spirytus - Ulrich?
                  • (jeszcze zabita dechami) skarbonka Ulricha - Ulrich?
                  • rzeczy domowe - Zell, Marrrt, dajcie znac co mieliście na myśli, bedę rzucał, napewno nic cennego ani kasa
                  • niestety ubrań nie znaleźliście (Kerm)

                  Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

                  1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                  0
                  • MortarelM Niedostępny
                    MortarelM Niedostępny
                    Mortarel jako Mały Kurt vel Knut
                    napisał(a) ostatnio edytowany przez
                    #536

                    sorry, nie zrozumiałem zbytnio poprzedniego psota, stąd nie było mojej deklaracji, ale pasuje mi stanie na czatach

                    1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                    0
                    • DeklineD Niedostępny
                      DeklineD Niedostępny
                      Dekline jako Złośliwość losu
                      Obsługa Moderator
                      napisał(a) ostatnio edytowany przez
                      #537

                      Spoko, możliwe że niezbyt jasno się wyraziłem.

                      Cieszę się że uderzyłem w Twoje potrzeby.

                      Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

                      1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                      0
                      • MarrrtM Niedostępny
                        MarrrtM Niedostępny
                        Marrrt jako Ergo Sum
                        napisał(a) ostatnio edytowany przez
                        #538

                        Co za podłe kreatury z tych mieszczan. Zamiast umykać czym prędzej by pacholęta ocalić, ograbiali własne domy z własnego bogactwa!

                        Jak wysoki jest tem mur? Jest jakaś szansa na twórczość artystyczną MG? Może być szkic poglądowy ołówkiem - Ergo docenia talent na równi z brakiem talentu, jeśli da się na jednym i drugim coś zarobić:)

                        1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                        1
                        • KetharianK Niedostępny
                          KetharianK Niedostępny
                          Ketharian jako Hieronim Bosch
                          Obsługa Moderator
                          napisał(a) ostatnio edytowany przez
                          #539

                          W nawiązaniu do ekwipunku chciałbym jeszcze podpytać, czy Hieronim oprócz włóczni dostałby / zwędziłby w świątyni topór, najlepiej taki rzeźnicki? Jeśli nie, będzie się za takim rozglądał po drodze.

                          Popieram postulat Gladina wzywający do zniszczenia 4-tej edycji WFRP!

                          1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                          0
                          • DeklineD Niedostępny
                            DeklineD Niedostępny
                            Dekline jako Złośliwość losu
                            Obsługa Moderator
                            napisał(a) ostatnio edytowany przez
                            #540

                            @marrrt "Dwie przecznice dalej stala barykada, wysoka na że dwa sążnie i ciągnąca się wzdłuż ulicy"
                            To było wcześniej w poście, jesli wrócisz pamięcia do mapy ze straznicy to zauważysz ze stoi idealnie na ulicy, w sensie tam gdzie na mapie jest ulica.

                            https://forum.rolltelling.pl/topic/70/wfrp-2ed-b%C3%B6genhafen-materia%C5%82y/21?_=1781630357950

                            Nie bardzo mam czas żeby bawić się w rysowanie ale masz takie cos:

                            • czerwony to droga na ktorej stoi barykada
                            • niebieski to rzeczona barykada
                            • czarny to ciagi kamienic
                            • fioletowy to mniejsza droga przy ktorej sa kamienice z warsztatem Ulricha oraz Ergo

                            8cd946f2-2425-4c94-83bb-3e19a8b53be5-image.jpeg

                            Jeśli chodzi o materiał barykady to jest to cos co moglo zostać postawione naprędce z tego co akurat bylo pod ręką. Głównie drewno i śmieci.

                            @ketharian
                            Co rozumiesz przez światynny? Topór to topór, wyglada zwyczajnie. Jeśli ma byc S-4 ti bez problemu.

                            Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

                            1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                            0
                            • DeklineD Niedostępny
                              DeklineD Niedostępny
                              Dekline jako Złośliwość losu
                              Obsługa Moderator
                              napisał(a) ostatnio edytowany przez
                              #541

                              @mortarel Możesz od razu wpisać do posta że ciała są wleczone wzdłuż ulicy, a następnie do najbliżej przecznicy, w kierunku prostopadłym do barykady. W sensie z ulicy a później im dalej od muru. Dalej nie widać gdzie je zabierali, musiałbyś się ruszyć.

                              Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

                              1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                              0
                              • MortarelM Niedostępny
                                MortarelM Niedostępny
                                Mortarel jako Mały Kurt vel Knut
                                napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                #542

                                A, zaryzykuję xD

                                "Wiedziony wrodzoną ciekawością, Kurt postanowił ostrożnie zbadać kierunek, w którym ciągnięto ciała. Szedł ostrożnie, przy ścianach budynków, tak aby nie było go widać. Zamierzał jedynie zerknąć zza rogu, aby zbadać po cichu sytuację."

                                1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                0
                                • DeklineD Niedostępny
                                  DeklineD Niedostępny
                                  Dekline jako Złośliwość losu
                                  Obsługa Moderator
                                  napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                  #543

                                  @mortarel Spoko, reakcja będzie w moim odpisie. Czekam jeszcze na resztę. Jakby się udała kolejka do sobotniego wieczoru to byłoby wybornie. Aczkolwiek na nic nie naciskam, wy też jesteście wyrozumiali względem mnie.

                                  Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

                                  1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                  1
                                  • ZellZ Niedostępny
                                    ZellZ Niedostępny
                                    Zell jako Nadja Schmidt
                                    Moderator Obsługa
                                    napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                    #544

                                    Dziś dopiero coś skrobnę. Pogoda morduje.

                                    Writing is a socially acceptable form of schizophrenia.

                                    1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                    0
                                    • DeklineD Niedostępny
                                      DeklineD Niedostępny
                                      Dekline jako Złośliwość losu
                                      Obsługa Moderator
                                      napisał(a) ostatnio edytowany przez
                                      #545

                                      @mortarel Miałeś tylko zerknąć zza rogu, ale uznajmy iż z punktu widzenia Kurta ten drugi "zzaróg" był bardzo, ale to bardzo blisko, a sytuacja nie była dla niego zagrożeniem - przynajmniej w jego mniemaniu

                                      @jhnw Hajs jest w walucie jakiej napisałem, czyli masz tyle monet ile napisalem, bez rozmieniania sie na drobne. Masz szczęście, chyba ze ... eh, nieważne

                                      Discord nie jest dla mnie wiążący ani obligatoryjny. Chcesz coś ode mnie, to zawrzyj w poście.

                                      1 odpowiedź Ostatnia odpowiedź
                                      0

                                      Cześć! Wygląda na to, że jesteś zainteresowany tą rozmową, ale nie masz jeszcze konta.

                                      Masz dość przewijania tych samych postów za każdą wizytą? Po zarejestrowaniu konta zawsze wrócisz dokładnie do tego samego miejsca, w którym byłeś wcześniej, możesz wtedy również wybrać opcję otrzymywania powiadomień nowych odpowiedziach (e-mailem lub powiadomieniem push). Będziesz też mógł zapisywać zakładki i głosować na posty, aby okazać uznanie innym członkom społeczności.

                                      Z Twoją pomocą tez post mógłby być nawet lepszy 💗

                                      Zarejestruj się Zaloguj się
                                      Odpowiedz
                                      • Odpowiedz, zakładając nowy temat
                                      Zaloguj się, aby odpowiedzieć
                                      • Najpierw najstarsze
                                      • Najpierw najnowsze
                                      • Najwięcej głosów


                                      • Zaloguj się

                                      • Nie masz konta? Zarejestruj się

                                      • Aby wyszukiwać zaloguj się lub zarejestruj.
                                      Powered by NodeBB Contributors
                                      • Pierwszy post
                                        Ostatni post
                                      0
                                      • Kategorie
                                      • Ostatnie
                                      • Tagi
                                      • Popularne
                                      • Świat
                                      • Użytkownicy
                                      • Grupy
                                      • Strona startowa